Dnia 10 lutego 2014 roku, o godzinie 10.00 odbędzie się w naszej szkole przedstawienie pt. "Czerwony Kapturek".
Spektakl w wykonaniu aktorów Studia Małych Form Teatralnych, Scenografii i Reżyserii "Art-Re" z Krakowa, nie tylko przedstawi Wam tradycyjną wersję bajki Charles'a Perrault'a, ale również pokaże jej nieco inną formę.
Koszt - 3,00 zł od ucznia.
Serdecznie zapraszamy!
Zabawa karnawałowa była wyśmienita! Wszyscy doskonale się bawili tańcząc i śpiewając do piosenek granych przez zespół muzyczny. Był konkurs na najlepiej tańczące drużyny dziewcząt i chłopców. Walka była zacięta, bo i jedni i drudzy tańczyli w rytm muzyki doskonale. Niewielką przewagą wygrały jednak dziewczęta. Mimo, iż karnawałowy koncert trwał tylko 45 minut, pozostawił nas w iście rozrywkowych nastrojach.
Jeśli jesteście ciekawi jak się bawiliśmy, zapraszamy do fotorelacji :)
W zeszłym tygodniu klasa V wykonywała na lekcji przyrody plakat regionu, w którym mieszkają. Pracę uczniów i plakaty wykonane w formie kolażu możecie obejrzeć w albumie fotograficznym.
Zapraszamy :)
UWAGA!
Dnia 5 lutego 2014r. (środa) o godz. 9.30 odbędzie się w naszej szkole koncert pt. „KARNAWAŁ 2014”.
W programie rozrywkowe przeboje, tańce, zabawy oraz konkursy/loterie z atrakcyjnymi nagrodami.
Koszt - 3,00 zł od ucznia
Zapraszamy
Już po raz czternasty nasi uczniowie wzięli udział w akcji Towarzystwa Nasz Dom "Góra Grosza 2013".
Akcja "Góra Grosza" odbyła się w szkołach wszystkich typów na terenie całej Polski w dniach od 25 listopada do 6 grudnia 2013r. I my, już tradycyjnie, wzięliśmy w niej udział, bo lubimy pomagać, a i cel szczytny. Zebrane monety (od 1 do 50 groszy) zostaną przekazane na pomoc dzieciom wychowującym się poza własną rodziną, w tym na tworzenie nowych domów dla dzieci, rodzinnych domów dziecka, pogotowi rodzinnych, rodzin zastępczych oraz dla najbardziej potrzebujących domów dziecka, które są w trakcie przekształceń i realizują prorodzinne programy wychowawcze.
"Góra Grosza" jest jedną z największych akcji społecznych w Polsce. Dotychczas zostało zebranych 24 miliony złotych. Co ważniejsze - akcja nie tylko niesie pomoc finansową, ale również dar naszych serc. Pamiętajmy zatem - "Jeden grosz znaczy niewiele, ale Góra Grosza jest największa na świecie"!
Zdjęcia z liczenia zebranych monet - do obejrzenia w albumie fotograficznym. Zapraszamy!
Uczniowie, którzy osiągnęli najwyższą średnią ocen oraz wzorowe lub bardzo dobre zachowanie w I półroczu roku szkolnego 2013/2014
Klasa IV
Moszczyńska Anna – średnia ocen 5,09 i wzorowe zachowanie
de Boer Pawulska Luisa – średnia ocen 5,00 i wzorowe zachowanie
Ossowska Katarzyna – średnia ocen 4,81 i bardzo dobre zachowanie
Misiurka Damian – średnia ocen 4,81 i bardzo dobre zachowanie
Klasa V
Woźniak Wiktoria – średnia ocen 5,1 i wzorowe zachowanie
Raczyńska Oliwia – średnia ocen 4,9 i wzorowe zachowanie
Radawiec Katarzyna – średnia ocen 4,9 i wzorowe zachowanie
Zarosa Bartosz – średnia ocen 4,9 i wzorowe zachowanie
Bura Natalia – średnia ocen 4,8 i wzorowe zachowanie
Klasa VI
Kochanowska Joanna – średnia ocen 5,18 i wzorowe zachowanie
GRATULUJEMY!
Udanych, zdrowych, spokojnych Świąt Bożego Narodzenia,
aby ten czas napełnił każdego z Was spokojem,
radością i miłością.
Świątecznego czasu spędzonego wśród rodziny,
bliskich, znajomych i bliźnich.
Oby czas, jaki spędzicie razem
był czasem dobrej nowiny, a po świętach,
byście z radością przygotowali się
do przejścia ze starego w Nowy 2015 Rok!
Na jednej z gablot szkolnych zawisły kartki świąteczne wykonane przez uczniów naszej szkoły. Piękne, kolorowe, świąteczne, wykonane własnoręcznie małe cuda plastyczne. Serdecznie zapraszamy wszystkich do ich obejrzenia w albumie fotograficznym.
...dziewcząt dobrodzieju, wolę swoją okaż, najmilszego pokaż.
Tak dawniej śpiewały panny w nadziei, iż święty Andrzej pomoże im zobaczyć przyszłego męża. A dziś andrzejki to przede wszystkim zabawa, bajkowe przebranie i tańce. Niewielu z nas wierzy w magiczną moc andrzejkową. Mimo to, nic nie stoi na przeszkodzie, aby ten popularny zwyczaj był wciąż kultywowany. Tak też było w naszej szkole. Już od rana unosił się w powietrzu lekki powiew magii. Po korytarzu przechadzały się wróżki, wiedźmy (ale tylko te przyjazne), księżniczki, żółwie, tygrysy, wilki i wiele, wiele innych pięknych, bajkowych postaci. Sala gimnastyczna zmieniła się w salę wróżb, którą rozświetliły nastrojowe świece i lampiony, a w tle rozbrzmiewała muzyka zapraszając do tańca.
Namiastka tego, co działo się w ten magiczny dzień, znajduje się w albumie fotograficznym. Zapraszamy do obejrzenia :)
Dziś, 25 listopada, obchodzony jest Światowy Dzień Pluszowego Misia. Przyjaciel każdego dziecka (i nie tylko) kończy dziś 111 lat. Choć powstał bardzo dawno temu, do dziś pozostaje jedną z najbardziej popularnych zabawek dla dzieci.
Światowy Dzień Pluszowego Misia został ustanowiony 25 listopada 2002 roku w setną rocznicę powstania tej sympatycznej zabawki. Natomiast jego powstanie sięga, aż do 1902 roku, kiedy to prezydent Stanów Zjednoczonych Theodore Roosevelt podczas polowania nie zgodził się na odstrzelenie małego niedźwiadka. Całą sprawę opisał dziennik "Washington Post", do tekstu została dołączona karykatura przedstawiająca prezydenta broniącego małego misia. Pomysł podchwycił właściciel sklepu z zabawkami Morris Mitchon i stworzył zabawkę-misia. Na cześć prezydenta nazwał go Teddy Bear (Teddy od Theodore; bear - z ang. niedźwiedź), a sam prezydent Roosevelt osobiście wydał na to zgodę myśląc, że zabawka zostanie zapomniana. Jak czas pokazuje - prezydent się pomylił. Do dziś narody anglozjęzyczne używają nazwy Teddy Bear, a sam pluszowy miś jest niekwestionowanym królem zabawek od przeszło wieku.
I my świętowaliśmy dziś 111 urodziny Pluszowego Misia - zajrzyjcie do albumu fotograficznego. Zaśpiewaliśmy mu misiową piosenkę i zatańczyliśmy misiowy taniec.
Wszystkiego najlepszego Pluszowy Misiu!
Dnia 21 listopada 2013 roku uczniowie z klas III - VI wraz z nauczycielami: panią dyrektor Joanną Ogonowską, panią Beatą Panek, panią Izabellą Saków oraz księdzem Romanem Wójciakiem odwiedzili stargardzkie Muzeum Archeologiczno-Historyczne w Bastei. Na czterech kondygnacjach uczniowie mogli zobaczyć ponad 300 zabytków i około 1000 rycin, map, archiwaliów, druków, dokumentów, fotografii i pocztówek multimedialnych. Wystawa zatytułowana "Stargard - miejsce z historią" prezentuje historię miasta od czasów sprzed jego lokacji po początek XX wieku.
Zapraszamy do obejrzenia zdjęć z tej niezwykle interesującej wycieczki.
Piętnastego listopada, późnym wieczorem rozpoczęło się i głośne i ciche czytanie nocą. Tym razem dzieci głośno czytały wiersze Juliana Tuwima oraz fragmenty książki "Charlie i fabryka czekolady" autorstwa Roalda Dahla. O 23 obejrzały film o tym samym tytule na dużym ekranie. Nocą, a dokładnie o godzinie pierwszej w nocy, aby tradycji stało się zadość, uczniowie w ciszy czytali wybrane przez siebie książki. Jednak, wszystko co dobre ma swój koniec - rano, naszych nocnych czytelników odebrali rodzice.
Spotkanie "Nocne czytanie" dla uczniów klas IV - VI jest organizowane w naszej szkole po raz kolejny. Mamy nadzieję, że ten niekonwencjonalny sposób propagowania czytelnictwa na dobre zagości w naszej szkole.
Organizatorami spotkania były panie: Barbara Łakomska, Joanna Suchodolska i Olga Bieleninik.
Dnia 14 listopada w ramach programu profilaktyczno-edukacyjnego "Bezpieczna droga do szkoły 2013" naszą szkołę odwiedzili policjanci z Komendy Powiatowej Policji w Stargardzie Szczecińskim.
Policjnaci propagowali wśród dzieci świadome i bezpieczne zachowania na drodze. Szczególną uwagę zwracali na edukację najmłodszych uczniów, którzy wchodzą w świat nauki – nie tylko tej szkolnej, ale także tej związanej z ruchem drogowym.
Przeprowadzone zajęcia miały na celu wyrobienie wśród uczniów prawidłowych nawyków komunikacyjnych oraz uświadomienie im, z jakimi zagrożeniami mogą się spotkać podczas drogi do i ze szkoły. W ten sposób funkcjonariusze pomagają w przygotowaniu uczniów, szczególnie klas I szkół podstawowych, do świadomego i odpowiedzialnego korzystania z dróg.
Na spotkaniach ze stróżami prawa omawiane są m.in. tematy związane z:
1. podstawowymi przepisami i zasadami ruchu drogowego niezbędnymi do prawidłowego korzystania z dróg publicznych przez pieszych,
2. rodzajami zagrożeń i niebezpieczeństw związanych z ruchem kołowym i pieszym, w tym sposobami unikania wypadków przez dzieci,
3. uwarunkowaniami zagrożeń z jakimi spotkać się mogą osoby nieletnie w miejscach publicznych (ulice, place zabaw itp.).
Pamiętajmy jednak, że poprawa bezpieczeństwa dzieci i młodzieży szkolnej zależy również od rodziców. To przede wszystkim oni odpowiadają za swoje pociechy. Policjanci przypominają, iż dzieci do lat 7 nie mogą samodzielnie poruszać się po drogach – należy zapewnić im opiekę osoby co najmniej dziesięcioletniej.
Bardzo ważnym elementem zwiększającym bezpieczeństwo na drodze, jest noszenie na sobie elementów odblaskowych.
Rodzice, którzy zawożą dzieci do szkoły powinni pamiętać o obowiązku przewożenia ich w fotelikach ochronnych lub specjalnych siedziskach. Dotyczy to maluchów wieku do 12 lat, nieprzekraczających 150 cm wzrostu.
Przypominamy najmłodszym kilka podstawowych zasad, których należy przestrzegać, aby na drodze nie narażać siebie i innych na niebezpieczeństwo. Przypominamy również o zasadzie ograniczonego zaufania względem obcych:
Rady dla dzieci:
1. Do szkoły idź zawsze główną drogą. Nie przechodź "na skróty” przez miejsca ustronne, którymi chodzi mało osób.
2. Jeśli nie ma chodnika idź poboczem z lewej strony jezdni.
3. Przez ulicę przechodź w miejscach wyznaczonych, na pasach, zawsze na zielonym świetle.
4. Jeśli jesteś zaczepiany przez nieznajomego powiadom o tym niezwłocznie rodziców lub opiekunów.
5. Nie przyjmuj od nieznajomych żadnych prezentów w postaci słodyczy, zabawek, pieniędzy itp.
6. Nie ufaj obcym. Nie oddalaj się z nimi od miejsca zamieszkania czy zaprzyjaźnionej grupy osób.
7. Klucze od mieszkania noś w miejscu niewidocznym dla obcego.
8. Jeśli nieznajomy zapyta cię o drogę, pod żadnym pozorem nie wsiadaj z nim do samochodu, którym jedzie.
Do wszystkich uczestników ruchu drogowego policjanci apelują o zachowanie szczególnej ostrożności na drodze. Zwracajmy uwagę na dzieci, pomóżmy im bezpiecznie dotrzeć do szkoły i wrócić do domu!
Dnia 31 maja 2013 roku odbył się w naszej szkole Festyn Rodzinny z okazji Dnia Dziecka. Goście przybyli tłumnie, bo i pogoda pięknie dopisała. Wszystkie dzieci mogły bezpłatnie korzystać z dmuchanej zjeżdżalni i zamku, a także pokrzepić nadwątlone siły pyszną grochówką, kiełbaską lub kaszanką z grilla, pajdą chleba ze smalcem. Dużą popularnością cieszyła się loteria fantowa, malowanie twarzy, strzelanie do celu, kolorowanie kolorowanek. Szczególnie oczekiwany był występ Macieja Czaczyka - finalisty II edycji programu Must Be The Music - Tylko Muzyka, który jednak w ostatniej chwili odwołał swój przyjazd. Zastąpiła go pani Aleksandra Szachniuk, którą przyjęto bardzo serdecznie, a występ wywołał burzę oklasków. Wszyscy przybyli mogli obejrzeć spektakl "Królewna Śnieżka i siedmiu krasnoludków" szkolnego koła teatralnego "Skrzaty", który przygotowała pani Dorota Bodek przy pomocy pani Aldony Piecuch. Mali aktorzy wykazali się obeznaniem ze sceną i dużymi talentami aktorskimi.
Zabawa w karaoke nie zaspokoiła wszystkich chętnych do prezentowania walorów muzycznych, bo już na scenę wkraczali zaproszeni aktorzy Teatru Polskiego w Szczecinie. Świetnie bawili się przy tym spektaklu i starzy i młodzi. W tym czasie dzieci korzystały z przejażdżek na kucykach ze stadniny pana Roberta Stokowskiego lub oglądały wystawę królików i innych gryzoni, dzięki uprzejmości państwa Elżbiety i Pawła Wojdów.
Następną atrakcją była niewątpliwie kawalkada potężnych, pięknych, błyszczących motocykli oraz wóz strażacki Państwowej Straży Pożarnej ze Stargardu Szczecińskiego.
Podziękowania należą się wszystkim mamom, dzięki którym stoisko cukiernicze obfitowało w przepyszne, aromatyczne wypieki, których zapewne skosztowali tatusiowie biorący udział w meczu ojcowie - synowie. Wynik 6:3 dla synów zadowolił wszystkich. Jeśli ktoś z nadmiaru emocji potrzebował pomocy, znalazł ją na stanowisku medycznym.
Wszyscy byli szczęśliwi i nie szczędzili nam pochwał, również nasi honorowi goście: pan Mieczysław Włodarczyk - Wójt Gminy Stara Dąbrowa, pani Jolanta Ligocka - skarbnik gminy, pani Monika Jóźwik i pan Mariusz Nosal - dyrektorzy zaprzyjaźnionych szkół.
Niezapomnianym, dowcipnym i wszędobylskim konferansjerem-wodzirejem był nasz ksiądz kanonik Wacław Nowak.
Humory dopisywały wszystkim, słoneczna pogoda wytrzymała do końca.
DZIĘKUJEMY WSZYSTKIM ZA PRZYBYCIE :)
Zapraszamy do obejrzenia galerii.
Dnia 15 maja 2013 r. w Szkole Podstawowej w Dębicach odbył się Międzyszkolny Konkurs Czytelniczy „ZNAM WIERSZE JULIANA TUWIMA".
Wzięli w nim udział również uczniowie naszej szkoły: Gracjan Kałuziński i Mateusz Zarosa z klasy II oraz Anna Czubińska i Luisa de Boer Pawulska - uczennice klasy III.
Głównym celem konkursu było przede wszystkim motywowanie do czytelnictwa, rozbudzanie pasji czytania, kształtowanie umiejętności wyraźnego i wyrazistego czytania głośnego, a także kształtowanie umiejętności współzawodnictwa. Uczestnicy konkursu indywidualnie rozwiązywali test sprawdzający ich wiedzę w zakresie przeczytanych utworów Juliana Tuwima. Wszyscy uczniowie biorący udział w konkursie wykazali się bardzo dobrą znajomością przeczytanych lektur.
W kategorii klas III nasza uczennica Anna Czubińska zajęła II miejsce. Laureatka otrzymała nagrodę książkową oraz dyplom. Pozostali uczestnicy zostali nagrodzeni pamiątkowymi dyplomami.
Wszystkim uczestnikom serdecznie gratulujemy!
Zapraszamy do galerii zdjęć.
Szanowni Państwo,
z okazji Międzynarodowego Dnia Telefonów Zaufania dla Dzieci, Marek Michalak zapowiedział kampanię edukacyjną Dziecięcego Telefonu Zaufania Rzecznika Praw Dziecka. Jej celem jest promocja telefonu zaufania wśród najmłodszych, uczulenie dzieci na to, że nikt nie ma prawa łamać ich podstawowych, zagwarantowanych w konwencji praw oraz uświadomienie im, gdzie mogą szukać pomocy w razie pojawienia się problemu. Kampania ruszy w czerwcu. Na stronie Rzecznika Praw Dziecka uruchomiona zostanie specjalna zakładka, w której do pobrania będą materiały dla pedagogów, rodziców i opiekunów.
Link do spotu promującego kampanię:
http://www.youtube.com/watch?v=UazLHvfNXc0
Z poważaniem,
Biuro Rzecznika Praw Dziecka
UWAGA!!!
Dnia 30 kwietnia 2013r. (wtorek) o godz. 9.30
odbędzie się w naszej szkole koncert
pt. „Grająca trzcinka”
Prezentacja budowy i możliwości brzmieniowych oboju oraz fagotu. W programie koncertu zostanie zaprezentowany repertuar klasyczny na obój i fagot, jak również znana muzyka rozrywkowa.
Koszt – 3 zł od dziecka
Serdecznie zapraszamy :)
W dniu 16 kwietnia 2013 roku w Szkole Podstawowej w Dębicach odbył się V Międzyszkolny Konkurs Ortograficzny o tytuł "Mistrza Ortografii" w klasach II i III. Wzięli w nim udział uczniowie z naszej szkoły, a także uczniowie ze szkół podstawowych z Maszewa, Rożnowa i Dębic.
Naszą szkołę reprezentowali:
- Oliwia Jagiełło i Anna Piszczała z klasy II,
- Katarzyna Ossowska i Filip Ogonowski z klasy III.
Opiekunem uczniów była Pani Dorota Bodek.
Uczniowie mieli za zadanie rozwiązać testy ortograficzne z zasadami pisowni wielką literą, z u - ó, ż - rz, h - ch, spółgłoskami miękkimi. Trzeba było wykazać się również umiejętnością rozwiązywania krzyżówek i rebusów.
Sukces odniosła nasza uczennica Katarzyna Ossowska zajmując I miejsce w kategorii klas III.
Pozostali uczestnicy otrzymali dyplom uczestnictwa, nagrodę lub drobny upominek.
Wszystkim uczniom biorącym udział w konkursie - serdecznie gratulujemy!
Zapraszamy do obejrzenia zdjęć :)
Dnia 15 lutego 2013r., wieczorem - bo w godzinach od 17.00 do 20.00, odbyło się w naszej szkole "Wieczorne spotkanie z bajką - Królewna Śnieżka".
W bajkowym spotkaniu uczestniczyły dzieci z oddziałów przedszkolnych, które z ogromną chęcia i radością brały udział w zabawach, grach i inscenizacjach,
a tematem przewodnim tych zabaw byli bohaterowie bajki o Królewnie Śnieżce. Panie wychowawczynie odczytały bajkę, a dzieci z uwagą jej wysłuchały.
Oj tak...był to bardzo bajkowy wieczór
Zapraszamy do Galerii :)